fbpx An Essential Element of Architecture | Esmer Marble | Eskişehir Marble | Esmarble

Esmer Marble Home

Blog

 - An Essential Element of Architecture

An Essential Element of Architecture

By Color

Estetik iç mimari projelerde sıkça rastladığımız mermer, dekorasyonda proje sahiplerinin vazgeçilmezlerinden biridir. Bugün Türkiye’de yüksek kalite standartlarından dolayı birçok projede mermer kullanılmaktadır. Bunun nedenlerinden biri estetik algının yanı sıra, Türkiye’nin mermer rezervleri açısından zengin ve doğal taş tedariğinin kolay olmasıdır. Dünyanın en önemli doğal taş üreticileri arasında yer alan ülkemiz mermer üretiminde dünyada 7., mermer ihracatında ise 8. sırada yer almaktadır.Türk mermer rezervleri çoğunlukla Marmara Bölgesi, İscehisar (Afyon), Sivrihisar (Eskişehir), Balıkesir, Denizli vb. bölgelerde bulunur.

Mermer kullanımı iç dekorasyon projelerinde neden bu kadar popüler?

Son yıllarda mermer uygulamalarının yeni trendlerinde bir sıçrama yaşanmıştır. Mermer taşının işlenmesiyle ilgili teknolojik gelişmeler sayesinde, proje sahipleri farklı projelerinde çeşitli mermerlerden eşsiz güzellikte tasarımlar yaratabilmektedir.

Mermer taşı, ürünün sertliği, dayanıklılığı, suya ve çizilmelere karşı direnci ile mutfak tezgahından zemin kaplamaya kadar dekoratif bir unsur olarak yıllardan beri farklı projelerde kullanımda popüler bir hal almıştır.

EsMer ‘’Premium Taşlar’’ koleksiyonu, kendi taş ocaklarımızdan da çıkardığımız, farklı projelerinizde kullanabileceğiniz yüksek kalitedeki doğal taşları bünyesinde barındırır. Yaşam alanlarınızda benzersiz bir dokunuş sağlayan, siyah zemin üzerine beyaz damarlarıyla büyüleyici Alexandra Black, koyu gri ve tonları üzerine kontrast yaratan damarlarıyla Bruno Perla, hareketsiz beyaz zeminiyle eşsiz güzellikteki Bianco Dolomite, yumuşak hareketiyle bej ve kahvenin farklı tonlarını taşıyan Emperador Light, gri zemine kontrast renk damar hareketleriyle Exotica, beyaz zemine hareketli mor damarıyla doğal taşlar arasında popüler Newyork Lilac, gri-beyaz hareketli zemine sahip Palissandro, kendi taş ocağımızdan çıkardığımız eşsiz renkleriyle Salome, beyaz üzerine gri/gümüş damarlarıyla elit projelerde sıkça tercih edilen Silver White, , günbatımını andıran soft pembe rengiyle kendine hayran bırakan Sunset Pink gibi çeşitli mermerlerden oluşan bir seçkiyi sizlere sunmaktadır.

Tüm mermerler, üretim tesisimizde 1 cm kalınlığına kadar kesilebilmekte ve istenilen yüzey işlemine tabi tutulabilmektedir.

Dekorasyonda Mermerin Yüzeyini Korumanızı Sağlayacak İpuçları:

Mermer taşı, proje sahiplerinin yaşam alanlarında modern ve lüks bir görünümü korumasına yardımcı olur. Mermer oldukça sert bir malzeme olmasına rağmen, yüksek dayanıklılığını korumak için zaman zaman bakım da gerektirir. Uygun bakım ile bu doğal taşın yüzeyini koruyarak harika görünmesini sağlayabilirsiniz.

Başta mutfak tezgahlarında gördüğümüz bu doğal taşın yüzeyini korumak için çamaşır suyu gibi gündelik temizlikte kullandığınız kimyasallar yerine mermer bakımına uygun özel içerikli temizleyiciler kullanmanız gerekir.

Isı farkından kaynaklanan olumsuz etkileşimlerin mermer yüzeyine zarar vermemesi için, örneğin mermer sehpa, masa veya tezgahlarınızda bardak altlığı veya nihale kullanarak bardak, tencere sıcaklığının direkt yüzeye temasını önleyebilirsiniz.

Mermer yüzeyinin ilk günkü güzelliğini korumak için temizleme işlemi yapılırken, yüzeyini çizmeyecek yumuşak bir bezle silebilir, doğal taş bakımına uygun parlatıcılar kullanabilirsiniz.

Dekorasyonunuzda mermerin uzun yıllar kalıcılığını koruması ve güzelliğini yitirmemesi için doğru bakımı ve gerekli özeni göstermelisiniz. EsMer Mermer olarak, sektörde yılların verdiği deneyim ile projelerinizde mermer kullanımı hakkında sizlere rehberlik ediyoruz. Üretiminden sevkiyatına kadar her aşamasını titizlikle yürüttüğümüz bu süreçte, dekorasyonunuz için en doğru ve kaliteli doğal taşları sizlere sunuyoruz. EsMer Mermer ‘’Premium Taşlar’’ Koleksiyonumuz ve stoklarımız hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Web Design | Eskişehir Web Design